Ensalada

Hájenka, Říčany u Prahy

O dnešním světě se těžko mluví ve stručnosti. Ale s jistotou víme, že je propojený. Propojenější než před 5 lety. Propojenější než před měsícem i dvěma dny. Trump, brexit, Snowden, automatizace výroby a jiné velké pojmy poutají pozornost. K lepší orientaci však potřebujeme pochopit i jiné, občas neviditelné nitky, díky kterým souvisíme s lidmi a místy na planetě, která možná za celý svůj život neuvidíme. I přes tuto propojenost si svět zachovává svou úchvatnou pestrost a různorodost. Je složený ze spousty jevů, přírodních druhů, lidí, problémů a dohromady tvoří jeden ucelený systém.

Stejně jako se kombinace ingrediencí v salátu propojuje ve výsledný celistvý dojem, i pestrost tohoto světa stojí za jeho specifickou chutí a vůní. Pojďme si rozvinout naše chuťové pohárky a zakousnout se do Ensalady.

Ensalada je víkendové setkání (nejen) pro rovery a rangers ve věku 17-24 let.

Proběhne v termínu 10.-12. listopadu 2017 v Říčanech u Prahy. Přihlašování je možné do 25. října.

Od jakých témat se můžeme v našem přemýšlení odrazit?

• Jakou roli chceme hrát ve společnosti?
  • Jaký je rozdíl mezi odpovědnými občany a aktivními lidmi?
  • Jak se bavit o tématech, na které nejsou jednoznačné odpovědi?
  • Jaký je potenciál globálního skautského hnutí, do kterého patříme?
  • K čemu chceme vést děti, když nevíme kam jdeme?

Praktické informace

• Ensalada je víkendové setkání (nejen) pro rovery a rangers ve věku 17-24 let.
  • Proběhne v termínu 10-12. listopadu 2017 v Říčanech u Prahy.
  • Setkání je zdarma, je potřeba zaplatit předem pouze zálohu 300 Kč (v případě účasti na akci se vrací). Cestovné si účastníci a účastnice hradí sami/y.
  • A protože nic není neměnné, ozvi se nám i v případě, že se věkově nevejdeš do vymezené skupiny nebo neskautuješ. Také tě rádi podpoříme, pokud máš zájem se účastnit a nemáš finance na cestovné. V těchto případech se přihlas a do poznámky nás na to upozorni. Ozveme se ti a domluvíme další postup pro tvé zařazení mezi účastníky a účastnice.
  • Setkání pro vás připravují lektoři a lektorky z projektu Skauti na Zemi, kontaktní osobou pro vaše dotazy či nápady je Petra Frühbauerová na mailu ensalada@nazemi.cz.
  • Přihlašování je možné do 25. října.

Realizační tým

Adam Čajka

Facilitátor, mediátor konfliktů, lektor v projektu Skauti na Zemi, cestovatel, zaměstnanec Agentury pro sociální začleňování.

Dan Vykoukal

Student pedagogiky, lektor témat globálního vzdělávání, člen studentského spolku Otevřeno a redakční rady časopisu Skauting.

Džestr

Kavárník v družstevní kavárně, basák, lektor globálního vzdělávání v NaZemi, aktivista, dobrovolník v iniciativě Zbraně, nebo lidská práva?

Kikoku, Kateřina Vítková

Lektorka v projektu Skauti na Zemi, studentka Marketingových komunikací, členka Roverských ostravských večerů, manažerka studentského festivalu Culturea.

Petra Frühbauerová

Lektorka, metodička, aktivistka, koordinátorka dobrovolníků a dobrovolnic v NaZemi, sama dobrovolnice NESEHNUTÍ či SU v Brně.