PUSA pro svět: Příručka udržitelných skautských akcí

Letí k vám PUSA! Příručka udržitelných skautských akcí je tady pro všechny, kdo mají chuť hledat cestu k udržitelnějšímu skautování

Příručka je praktickou oporu pro skautské týmy, které i v samotné organizaci výprav, táborů, kurzů i velkých jamboree vidí příležitost pro utváření lepšího světa. Sepsali jsme ji, protože si přejeme, aby skautské akce byly čím dál šetrnější k naší planetě i lidem, kterých se dotýkají. Doufáme, že bude mít dopad také ve výchovném procesu. Ať už přímo, prostřednictvím tipů, jak téma udržitelnosti promítnout do programu akce, či nepřímo, proměnou toho, jakým způsobem akce pořádáme.

Příručka zpracovává pět oblastí: místo konání, jídlo, drogerie a osobní hygiena, materiální zajištění a ceny a upomínkové předměty. Vedle spotřebitelských témat se v příručce dočtete i to, jak v týmu začít se změnou, jak téma udržitelnosti využít pro učení, nebo jak rozvíjet odpovědnou spolupráci s okolím.